Listy kontrolne

9 dokumentów, które musisz przygotować przed kontrolą UODO

Zgodnie z regułą rozliczalności każdy administrator czy podmiot przetwarzający dane osobowe musi być gotowy do wykazania przestrzegania RODO. W tym może mu pomóc m.in. odpowiednia dokumentacja. Sprawdź, jakie dokumenty przygotować przed ewentualną kontrolą UODO.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Listy kontrolne »

Wnioski

Usunięcie danych osobowych na żądanie – instrukcja krok po kroku

Zgodnie z jedną z podstawowych zasad RODO administrator danych osobowych może przechowywać dane osobowe przez okres nie dłuższy, niż jest to niezbędne do celów, w których dane te są przetwarzane. Jeśli zatem przestanie istnieć cel przetwarzania danych osobowych, wówczas administrator powinien usunąć dane lub dokonać ich anonimizacji. W niektórych przypadkach usunięcie danych może nastąpić na żądanie. Sprawdź, jak wykonać taką procedurę.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Wnioski »

Zgody i oświadczenia

Oświadczenie pacjenta w związku z panującą epidemią COVID-19 (koronawirus)

Kwestia odpowiedzialności lekarza za zakażenie w jego gabinecie zarówno pacjenta, jak i personelu to problem bardzo trudny i złożony pod względem medycznym i prawnym. Dlatego warto wymagać przed przyjęciem pacjenta podpisania przez niego oświadczenia o konsekwencjach zabiegu w związku z trwającą epidemią.

Wyciąg z regulaminu zarządzania ryzykiem ochrony danych osobowych

Ważnym aspektem w pracy administratora danych osobowych pod kątem bezpiecznego przetwarzania danych jest przeprowadzanie oceny ryzyka. Taki dokument powinien jednak być opracowywany w odpowiednich standardach. W tym celu warto przygotować regulamin zarządzania ryzykiem ochrony danych osobowych.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Zgody i oświadczenia »