Rodzic ma prawo do informacji o stanie zdrowia dziecka, nawet przez telefon

Autor: Aneta Naworska

Dodano: 1 grudnia 2018
Prawo do informacji o stanie zdrowia dziecka

Wypadek autobusowy z udziałem dzieci, nieszczęśliwe zdarzenie w szkole, czy na wycieczce? W takich sytuacjach osoby najbliższe zazwyczaj nie są w pobliżu wypadku i nie mają bezpośredniego kontaktu z dziećmi. Mają natomiast prawo do informacji, w jakim stanie są ich dzieci i gdzie przebywają. Jedną formą szybkiego kontaktu jest wówczas telefon. Jednak czy przekaz wiadomości w tej formie jest zgodny z RODO?

Pozostało jeszcze 90 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"RODO w Ochronie Zdrowia"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Autor: Aneta Naworska

radca prawny, specjalista z zakresu prawa medycznego oraz prawa gospodarczego. Specjalizuje się w zagadnieniach pomocy prawnej dla podmiotów leczniczych. Obsługuje dwa specjalistyczne szpitale, klinikę stomatologiczną oraz rehabilitacyjną. Jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa medycznego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończyła Podyplomowe Studia Prawa Podatkowego na UMK oraz Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Służby Zdrowia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Jest jednym z założycieli Fundacji Law4Med, której celem jest min. wspieranie środowiska medycznego.